OBVEZNOSTI IZ PREDMETA PROGRAMSKI JEZIKI

 

Obveznosti sestavljajo tri naloge.

Izdelava priročnika za dijake iz programskega jezika pascal ali Delphi

 

Izbrati si je potrebno določeno temo. Seznam tem je objavljen tukaj in se po potrebi dopolnjuje. Če tema še ni rezervirana, pošljite elektronsko sporočilo, s katerim si temo rezervirate. V nekaj dnevih boste dobili potrdilo o uspešnosti rezervacije. Teme, ki so prazne,  omogočajo, da sami predlagate določen jezik in/ali temo. Ob rezervaciji napišete še kaj naj bi jezik in tema bila. Seveda obstaja možnost, da predavatelj teme ne odobri. Predlagani jezik je lahko tudi pascal s temo, ki med naštetimi ni zajeta.

 

Za izbrano temo pripravite priročnik za dijake oziroma sklop prosojnic. Ta bo objavljen tudi na spletu na mestu, kjer so objavljene teme. Pri pisanju predvidevajte, da je bila snov obravnavana v takem vrstnem redu, kot je to na tem tečaju.  Če želite, lahko pripravite tudi spletno predstavitev teme (HTML).

 

Priročnik/Prosojnice  naj vsebuje(jo):

 

·         Razlago obravnavane snovi

 

·         Vsaj 7 podrobno obrazloženih zgledov. Zgled vsebuje besedilo problema, razlago pristopa k reševanju, skrbno izdelan program in morda še dodatne opombe, komentarje k rešitvi.

 

·         Besedilo vsaj 12 nalog, ki utrjujejo obravnavano snov.

 

Priročnik pripravite s pomočjo urejevalnika besedil, prosojnice pa z ustreznim programom za izdelavo prosojnic. Izdelek mora biti ustrezno pripravljen tudi s stališča priprave besedila oziroma prosojnic. Uporabljajte možnosti, ki ste jih spoznali pri predmetu programska oprema. Če želite, lahko pripravite tudi spletno predstavitev teme (HTML).

 Datoteko s priročnikom ali prosojnicami skupaj z izvorno kodo za vsak zgled stisnite v datoteko z imenom PRIIMEK_PRJ.ZIP in jo pošljite po elektronski pošti ali pa z disketo po običajni pošti. V nekaj dneh boste po elektronski ali običajni pošti obveščeni o tem ali je ta del naloge uspešno opravljen.

Reševanje nalog iz pascala

 

Po elektronski pošti se dogovorite za datum in uro reševanja nalog. Reševanje nalog poteka v računalniških učilnicah fakultete. Ob dogovorjenem terminu se oglasite v kabinetu predavatelja, kjer dobite 4 naključno izbrane naloge. Te so izbrane med tistimi, ki so objavljene v spletu. Izbor je tak, da iz vsake četrtine objavljenih nalog dobite po eno. Za rešitev nalog imate na voljo tri ure. Pri ocenjevanju se poleg pravilnosti ocenjuje tudi izgled kode in  pravilnost komentarjev. Nalog je namenoma toliko, da nima smisla se učiti izdelave posamezne naloge, ampak je potrebno obvladati snov. Če pri kakšni vaji tečajnik ne ve postopka, ga na izpitu na željo izve. 

Naloge so v PDF obliki. Za pregled potrebujete brezplačni program Acrobat Viewer, ki ga dobite tudi tu.

 

1. sklop

2. sklop

3. sklop

4. sklop

Reševanje nalog v jeziku Delphi

 

Po elektronski pošti se dogovorite za datum in uro reševanja nalog. Reševanje nalog poteka v računalniških učilnicah fakultete. Ob dogovorjenem terminu se oglasite v kabinetu predavatelja, kjer dobite 3 naključno izbrane naloge. Te so izbrane med temi, ki so objavljene v spletu. Izbor je tak, da iz vsake tretjine objavljenih nalog dobite po eno. Za rešitev nalog imate na voljo tri ure. Pri ocenjevanju se poleg pravilnosti ocenjuje tudi izgled kode, uporabniškega vmesnika in  pravilnost komentarjev.

 

 Izpit po el. pošti

Da bi predvsem kolegom, ki so bolj oddaljeni od Ljubljane, poenostavili opravljanje izpitov,

sem se odločil, da omogočim tudi pri pr. jeziki opravljanje izpita po el. pošti.

Postopek je sledeč

"Izjavljam, da sem vse naloge rešil povsem samostojno in pri tem nisem

uporabljal vnaprej pripravljenih rešitev nalog(bodisi na papirju, bodisi na datotekah)"

BREZ IZJAVE IZPIT NI VELJAVEN!