?###: Naslov naloge (pozor! - ta naslov spremeni še v znački <TITLE>)

Avtor

Avtor: ?Ime avtorja (lahko tudi e-mail naslov)
DIRI
Študijsko leto 2004/05
 

Viri: ?navedi bistvene vire, ki so ti pomagali pri reševanju problema

Kratek opis problema

?Povzetek problema

Algoritem

?? Natančen opis algoritma / podatkovne strukture. Tukaj prav pridejo tudi kakšni primeri, slike... - skratka vse, kar nam pomaga pri razumevanju algoritma/podatkovne strukture. Ker bo opis verjetno precej dolg, je smiselno, da je tu na kratko narejeno le kazalo in opis bistvenih delov. Sam opis pa bo sestavljalo več lepo narejenih spletnih strani, ki naj ne bodo predolge in bodo med sabo ustrezno povezane. Velja pravilo (ki se ga seveda ni potrebno držati kot pijanec plota), da naj bi posamezna stran ne presegala 2/3 zaslone. Za vzorec uporabi:

Če meniš, da bo vse skupaj v HTML preveč zapleteno, si lahko privoščiš tudi to, da tu navedeš le povezavo na datoteko (ali več datotek) s prosojnicami, datoteko v PDF ali kakšnem drugem smiselnem formatu. V primeru, da se odločiš za to možnost, predlog, v katerem formatu bo predstavljen ta osrednji del, pošlji prej v odobritev.

Implementacija algoritma/podatkovne strukture

?? Tukaj vstaviš implementacijo algoritma / podatkovne strukture v javi. PAZI! Napisan mora biti lepo in vzorno dokumentiran! Nepopolno komentirane rešitve bodo zavrnjene. Tu bo seveda samo ustrezna dokumentacija metod, ... in povezave na ustrezne datoteke v Javi.

Primeri

?? Nekaj primerov uporabe algoritma/podatkovne strukture v praksi. Če se le da, tukaj priloži (povezavo na) svoj "testni" program (ali programe), s katerim si na praktičnem primeru preveril(a) pravilno delovanje algoritma/podatkovne strukture.

Dodatni komentarji

?Če je potrebno še kaj pripomniti, morebitne nelogičnosti v nalogi, kaj je bil največji problem, kako bi bilo smiselno nalogo zastaviti drugače, ...

?Neobvezni dodatki: Morda je potreben kakšen dokaz, da algoritem zares deluje pravilno, da se konča... Dobrodošla bo analiza algoritma: časovna in prostorska kompleksnost, najboljši in najslabši primeri... Morda je smiselna empirična analiza (meritve, kako se postopek obnaša)... Napišite vse, kar ste si vedno želeli napisati, pa vam ni nihče dal prostora.


Po koncu pisanja HTMl dokumenta preveri, če se HTML stran res pravilno napisal(a) (pravilno zaključene značke...). To storiš tako, da na stran konzorcija w3c pošlješ datoteko s HTML kodo, avtomatski preverjevalnik pa ti pove, če stran vsebuje kakšne napake. To, da je stran preverjena, ni pogoj za sprejem naloge, je pa vsekakor lepo, če je stran pravilno napisana.