NAŠI USPEHI V ŠOLSKEM LETU 2004/2005
SLOVENŠČINA: · 3 srebrna Cankarjeva priznanja: ŽIVA MEDVED, TJAŠA PUCKO, RADMILA TODOROVIĆ (mentorici Nataša Želježič, Metka Pelicon) · 9 bronastih Cankarjevih priznanj (mentorici Nataša Želježič, Metka Pelicon) · Prežihova bralna značka · RAZREDNA STOPNJA: 78 priznanj in 127 knjižnih nagrad (mentorji razredniki od 1. do 4. razreda) · PREDMETNA STOPNJA: 29 priznanj in 47 knjižnih nagrad (mentorica Marjetka Šibila)
ANGLEŠČINA: · 1 zlato priznanje: JAN HECL (mentorica Andreja Vračko) · 3 srebrna priznanja: TJAŠA PUCKO, TJAŠA SAVIĆ, HOJKA-ANA ŠOBER (mentorici Marjetka Bunford Selinšek, Nataša Želježič) · 14 bronastih priznanj (mentorice Marjetka Bunford Selinšek, Andreja Vračko, Nataša Želježič) · bralna značka EPI: 8 zlatih priznanj, 37 priznanj (mentorice Marjetka Bunford Selinšek, Andreja Vračko, Nataša Želježič)
NEMŠČINA: · 4 bronasta priznanja (mentorica Marjetka Bunford Selinšek) · bralna značka EPI: 19 zlatih priznanj, 15 priznanj (mentorici Andreja Vračko, Marjetka Bunford Selinšek) · bralna značka KNJIŽNI MOLJ: 6 priznanj (mentorica Marjetka Bunford Selinšek)
MATEMATIKA: · 25 zlatih priznanj RAČUNANJE JE IGRA (3.–4. razred) (mentorji Breda Miličevič in razredniki) · 23 priznanj RAČUNANJE JE IGRA (mentorji Breda Miličevič in razredniki) · 62 bronastih Vegovih priznanj na tekmovanju EVROPSKI KENGURU (1.–4. razred) (mentorji Breda Miličevič in razredniki) · 7 srebrnih Vegovih priznanj: BOŠTJAN PETEK, MAJA PETEK, ROK VENUTI, JURE ŠVAGELJ, EVA ČERNČIČ, GREGOR ŠPITALAR, MITJA ŠPARAKL (mentorice Karolina Reich, Biserka Bratovščak, Jožica Hrženjak) · 40 bronastih Vegovih priznanj (5.–8. razred) (mentorice Vera Lešer, Karolina Reich, Biserka Bratovščak, Jožica Hrženjak)
FIZIKA: · 2 zlati Stefanovi priznanji: TJAŠA SAVIĆ, MITJA ŠPARAKL (mentorica Karolina Reich) · 4 srebrna Stefanova priznanja: EVA ČERNČIČ, SARA ZEBEC, TJAŠA SAVIĆ, MITJA ŠPARAKL (mentorja Andrej Juder, Karolina Reich) · 12 bronastih Stefanovih priznanj (mentorja Karolina Reich, Andrej Juder)
KEMIJA: · 2 srebrni Preglovi priznanji: JURE ŠVAGELJ, TJAŠA SAVIĆ (mentorici Zlatka Bertalanič Berden, Danica Verzel) · 9 bronastih Preglovih priznanj (mentorici Danica Verzel, Zlatka Bertalanič Berden)
LOGIKA: · 1 zlato priznanje: MAJA PETEK (mentorica Karolina Reich) · 4 srebrna priznanja: MAJA PETEK, BOŠTJAN PETEK, EVA ČERNČIČ, MIA SKRBINAC (mentorica Karolina Reich) · 26 bronastih priznanj (mentorica Karolina Reich)
BIOLOGIJA – tekmovanje v znanju o poznavanju sladkorne bolezni: · 1 zlato priznanje: TJAŠA SAVIĆ (mentorica Zlatka Bertalanič Berden) · 2 srebrni priznanji: NIKA BERTALANIČ, MATEJA KOLARIČ (mentorica Zlatka Bertalanič Berden) · 12 bronastih priznanj (mentorica Zlatka Bertalanič Berden)
ZGODOVINA: · 1 zlato priznanje: ŽIVA MEDVED (mentorica Mirjana Colnarič) · 1 srebrno priznanje: TJAŠA SAVIĆ (mentorica Mirjana Colnarič) · 5 bronastih priznanj (mentorica Mirjana Colnarič)
· 3 zlata Turnerjeva priznanja: MAJA BERDEN, EVA ČERNČIČ, NIKA ŠVAB (mentorica Mirjana Colnarič) |
ZGODOVINA – KVIZ ODKRITJA IN IZUMI: · 1 zlato priznanje: BLAŽ ŽAUCER (mentorica Mirjana Colnarič) · 2 srebrni priznanji: MARK REPNIK, TIMOTEJ FRANGEŽ (mentorica Mirjana Colnarič)
VESELA ŠOLA: · 4 zlata priznanja: KRISTIJAN ŠOŠTARIČ, MAJA PETEK, EVA ČERNČIČ, GREGOR ŠPITALAR (mentorici Marjetka Goljat, Sabina Uranjek) · 19 srebrnih priznanj (mentorici Marjetka Goljat, Sabina Uranjek) · 34 bronastih priznanj (mentorici Marjetka Goljat, Sabina Uranjek)
TEKMOVANJE VEŠ VEM: · 87 bronastih priznanj (mentorica Aleksandra Gorjup)
TEKMOVANJE OTROCI V PROMETU – VARNOST ZA VSE: · 26 diplom – učenci 4. razredov · 14 priznanj – učenci 4. razredov (mentorji Sabina Uranjek, Breda Miličevič, Boris Györköš)
TEKMOVANJE ZLATI SONČEK: · 38 malih zlatih medalj – učenci 1. razredov · 59 velikih modrih medalj – učenci 2. razredov · 36 velikih zlatih medalj – učenci 3. razredov (mentorice Karin Kaloh in razredničarke)
TEKMOVANJE ZA ZDRAVE IN ČISTE ZOBE: · 1. mesto učenci 2. a razreda in 2. c razreda (razredničarki Vesna Dužič, Mojca Vinko)
EKOLOŠKE DEJAVNOSTI: · sodelovanje na šolskem in državnem tekmovanju v EKO KVIZU (11 pohval) (mentorica Damijana Počkaj Horvat)
ŠPORTNE DEJAVNOSTI: · 2. mesto na občinskem tekmovanju v namiznem tenisu: KATJA KUZMIČ, TADEJ KELC, PETER PAPEŽ (mentor Branko Koražija) · 3. mesto na občinskem tekmovanju v namiznem tenisu: LUKA KREITNER, SIMON ŠTUMBERGER, VALENTINA FAJFAR, JANJA MALI, SANELA PAJIĆ (mentor Branko Koražija) · 1. mesto na občinskem tekmovanju v streljanju z zračno puško: BLAŽ MAURIČ (mentor Branko Koražija) · 1. mesto na področnem tekmovanju v streljanju z zračno puško: BLAŽ MAURIČ (mentor Branko Koražija) · 1. mesto na občinskem tekmovanju za mali atletski pokal: SANELA PAJIĆ (žogica) (mentor Branko Koražija) · 2. mesto na občinskem tekmovanju za mali atletski pokal: IRIS STOPINŠEK MIHALIČEK, MIHA BERGAUER (tek na 60 m) (mentor Branko Koražija) · 3. mesto na občinskem tekmovanju za mali atletski pokal: TADEJ LORBEK (tek na 60 m) (mentor Branko Koražija) · 1. mesto na področnem tekmovanju za mali atletski pokal: SANELA PAJIĆ (žogica) (mentor Branko Koražija) · 3. mesto na področnem tekmovanju za mali atletski pokal: MIHA BERGAUER (tek na 60 m) (mentor Branko Koražija) · 3. mesto v odbojki na mivki za starejše deklice (mentor Branko Koražija) · 3. mesto na občinskem tekmovanju v plavanju: KARIN FURH (mentor Gregor Hartman) · 2. mesto na občinskem tekmovanju v veleslalomu: MIHAEL FRAS (mentor Gregor Hartman) · 3. mesto na občinskem tekmovanju v veleslalomu: NIKA KELC (mentor Gregor Hartman)
PEVSKI ZBOR: · sodelovanje na območnem tekmovanju (mentorica Metka Kuraj) |
DRUGE DEJAVNOSTI:
- nastopi pevskega zbora, glasbenih skupin in posameznih glasbenikov na šolskih prireditvah, na prireditvah mestne četrti, mesta,
- 2 nastopa dekliške komorne skupine,
- nastop mladinskega pevskega zbora v Beogradu (oktober 2004) na mednarodnem otroškem festivalu,
- nastop mladih glasbenikov ob dnevu prosvetnih delavcev,
- nastop mladinskega pevskega zbora in dekliške komorne skupine na srečanju Osnovnih šol Franceta Prešerna v Mariboru,
- koncert mladinskega pevskega zbora, otroškega pevskega zbora in mladih pevcev glasbenikov (koncert za starše),
- sodelovanje s kulturnim programom ob tednu starejših občanov v Razvanju,
- sodelovanje učencev prvih, drugih in tretjih razredov v CICI VESELI ŠOLI,
- sprejem drugošolcev v šolsko skupnost Prešernovcev,
- sodelovanje v ekološko humanitarni akciji zbiranja odpadnega papirja (marec 2005),
- sodelovanje v ekološko humanitarni akciji zbiranja odpadnega papirja za Guinnessovo knjigo rekordov (april 2005),
- sodelovanje na medobčinskem tekmovanju Kaj veš o prometu?,
- sodelovanje na tekmovanju Male sive celice,
- organizacija 1. športnega srečanja osnovnih šol, ki nosijo ime po pesniku Francetu Prešernu (turnir v malem nogometu) v sklopu prireditev Praznujmo skupaj,
- odprtje likovne razstave na temo Mi praznujemo (Dom krajanov Razvanje),
- recital učencev – Pesmi Rudolfa Maistra,
- okrogla miza Od Keltov do Maistra,
- osrednja prireditev ob 120-letnici šole v Razvanju,
- zaključna prireditev – Rodil se je France Prešeren,
- aktivnosti ob dnevu vode, razstave, obisk centralne čistilne naprave v Dogošah,
- prireditev ob zaključku bralne značke,
- predstavitev projekta Z roko v roki proti nasilju – med ljudmi in do narave; razstave, predstavitve za starše in zaključna prireditev ob dnevu odprtih vrat (april 2005),
- sodelovanje učencev na folklornem taboru na Kokrici,
- sodelovanje na otroškem parlamentu,
- sodelovanje v projektu Evropska vas 2005 – predstavitev šole na Trgu svobode,
- sodelovanje naše šole v projektu Herbarij mojega kraja v Beogradu na OŠ Franceta Prešerna (junij 2005),
- podelitev 7. EKO zastave,
- organizacija nogometnega turnirja ob 8. prazniku Mestne četrti Magdalena (sodelovanje šol mestne četrti),
- sodelovanje na občinskem tekmovanju v jesenskem krosu,
- sodelovanje na občinskem tekmovanju v košarki za dečke,
- sodelovanje na občinskem tekmovanju v malem nogometu za dečke in deklice,
- sodelovanje na občinskem tekmovanju v bordanju,
- sodelovanje na občinskem tekmovanju v badmintonu.